top of page
Informacje ogólne

Witamy na stronie, która wspiera uczniów,  rodziców i doradców  zawodowych   z Powiatu Puckiego w doradztwie edukacyjnym i zawodowym. Serwis internetowy tym samym realizuje założenia projektu pod nazwą „Podniesienie zdolności do  przyszłego zatrudnienia uczennic i uczniów PZS  Kłanino i  PCKZiU w  Pucku  kształtujących  się   w branżach  kluczowych  dla  powiatu  puckiego w ramach "Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020". Głównym celem projektu było  podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego,  odpowiadającego lokalnym i regionalnym potrzebom.

W dniu 11.10.2016 r. w Starostwie Puckim odbyło się spotkanie doradców zawodowych. W głosowaniu jawnym, jednomyślnie przegłosowano powołanie Powiatowego Zespołu Wsparcia Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego. Doradcy zawodowi z poszczególnych szkół oraz inne osoby uczestniczące w tym spotkaniu weszły w skład Powiatowego Zespołu Wsparcia Doradztwa Edukacyjno – Zawodowego w Pucku. Głównym celem  zespołu jest  współpraca  i wymiana doświadczeń osób zajmujących się doradztwem edukacyjno-zawodowym, a także udzielanie wsparcia nauczycielom w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, uczniom i ich rodzicom.

Obecnie zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego prowadzone są w szkołach zgodnie  z Rozporządzeniem MEN w sprawie doradztwa zawodowego. Dodatkowo w ramach działań Powiatowego Koordynatora ds. doradztwa zawodowego           i zespołów promocyjnych szkół prowadzonych przez Powiat Pucki realizowane były w roku szkolnym 2020/2021 zajęcia online dla uczniów klas VIII szkół podstawowych dotyczące oferty edukacyjnej szkół.

Kontakt:​

Udało się! Wiadomość dotarła.

Aktualności

Rok szkolny 2023/2024

    

Konkurs dla szkół do pilotażowego projektu dotyczącego nowoczesnego doradztwa zawodowego. Szczegóły tutaj.

 

 

Wojewódzka Konferencja Doradców Zawodowych "Efektywne doradztwo zawodowe w obliczu wyzwań rynku pracy".

28 listopada 2023r. godz. 9:00. Więcej informacji tutaj.

 

    Finał Powiatowej Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Nowe wyzwanie – sztuczna inteligencja w życiu i w biznesie” dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Puckiego odbył się w dniu 16.11.2023r. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Pucku, Powiatowy Urząd Pracy w Pucku i Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Pucku. Wyniki i zdjęcia tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Już wkrótce zorganizowana będzie przez PUP w Pucku i PPP w Pucku Powiatowa Olimpiada Przedsiębiorczości "Nowe wyzwanie – sztuczna inteligencja w życiu

i biznesie" pod patronatem Starosty Powiatu Puckiego.

 

      W Olimpiadzie Przedsiębiorczości uczestnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą ekonomii, zarządzania, przedsiębiorczości i rzeczywistości gospodarczej oraz doskonalić umiejętności miękkie. W celu odpowiedniego przygotowania się do Olimpiady konieczne jest szczegółowe zapoznanie się z prezentacją i udostępnionym w niej materiałom w poszczególnych linkach i wykazanie się odpowiednią wiedzą z tego zakresu na poziomie szkoły. Do dnia 13.11.2023 roku należy przesłać na adres mailowy Starostwa Powiatowego w Pucku  m.rutkowska@starostwo.puck.pl  listę uczestników (maksymalnie 5 najlepszych uczniów reprezentujących szkołę) finału Powiatowej Olimpiady Przedsiębiorczości "Nowe wyzwanie – sztuczna inteligencja w życiu i biznesie ". Finał odbędzie się w budynku I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Pucku dnia 16.11.2023r. o godz. 10.00. Prezentacja i regulamin konkursu w załącznikach.

Zachęcamy do  udziału. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Marta Hildebrandt - doradca zawodowy PUP w Pucku

Justyna Thiel Powiatowy koordynator ds. doradztwa zawodowego

Regulamin

Załącznik do regulaminu

Prezentacja

​​​

ARCHIWUM ROK SZKOLNY 2022/23

 

       

  

Dzień Zawodowca w Powiecie Puckim - 20 kwietnia

Nie wahaj się! Poznaj swoją branżę! Znajdź pracę.
Zapraszamy na targi "Dzień Zawodowca", które odbędą się 20 kwietnia 2023 roku  w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Pucku (ul. Kolejowa 7b) w godz. 10:00 do 13:00. 

W programie oferty pracy, oferty edukacyjne dla młodzieży i dorosłych, oferty praktyk zawodowych i staży, oferty zatrudnienia   w służbach mundurowych, ciekawe warsztaty i stanowiska.

Wydarzenie skierowane jest do pracodawców, osób poszukujących pracy, uczniów szkół ponadpodstawowych i wszystkich zainteresowanych rozwojem kariery zawodowej. Szczegóły wraz z załącznikami tutaj.

 

 

 

JUŻ JEST!!! INFORMATOR Z OFERTĄ EDUKACYJNĄ SZKÓŁ I PLACÓWEK PROWADZONYCH PRZEZ POWIAT PUCKI NA ROK SZKOLNY 2023/2024. SZCZEGÓŁY TUTAJ.

 

REKRUTACJA 2023/2024 WRAZ Z REGULAMINEM PRZYJMOWANIA KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ POWIATOWEGO ZESPOŁU SZKÓŁ W KŁANINIE TUTAJ.

 

REGULAMIN PRZYJMOWANIA KANDYDATÓW DO KLASY PIERWSZEJ I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO IM. STEFANA ŻEROMSKIEGO W PUCKU w r.szk. 2023/2024. REGULAMIN TUTAJ.

 

WYNIKI KONKURSU na Rolkę "Dlaczego moja szkoła jest wyjątkowa?". Wyniki tutaj.

 

Dni otwarte w szkołach ponadpodstawowych Powiatu Puckiego 21.03. - 22.03.2023r. Więcej tutaj.

 

Aktualny harmonogram rekrutacji w skrócie w formacie PDF tutaj.

Zarządzenie Nr 11/2023 Pomorskiego Kuratora Oświaty w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w województwie pomorskim na rok szkolny 2023/2024. Link do Zarządzenia tutaj.

 

Zachęcam do korzystania z padletu zawierającego informacje dotyczące doradztwa zawodowego, które mogą przydać się nie tylko doradcom zawodowym i nauczycielom, ale także uczniom oraz ich rodzicom. W jednym miejscu wiele obszarów z doradztwa uzupełnianych na bieżąco o nowe pozycje. Link do padletu tutaj.

Zachęcam uczniów szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pucki do udziału w konkursie na rolkę „Dlaczego moja szkoła jest wyjątkowa?” Przewidziano atrakcyjne nagrody. Szczegóły pod linkiem

https://powiat.puck.pl/aktualnosci/konkurs-na-rolke-dlaczego-moja-szkola-jest-wyjatkowa.htm

 

Barometr zawodów na 2023 rok to  prognoza zapotrzebowania na pracowników w 2023 roku, która wskazuje, które zawody są deficytowe, w równowadze i nadwyżkowe.. Warto zapoznać się z artykułem dotyczącym nowego barometru zawodów       

i sprawdzić, które zawody są obecnie deficytowe i w których warto się kształcić. Szczegóły pod linkiem

https://strefabiznesu.pl/w-tych-zawodach-sa-wysokie-zarobki-i-przyszlosc-oto-specjalisci-na-wage-zlota-na-rynku-pracy-wsrod-nich-slusarze-i-spawacze/ar/c3-17177733

Szczegóły dotyczące województwa pomorskiego i powiatu puckiego na plakatach. Linki poniżej.

 

Barometr Zawodów 2023 Województwo Pomorskie

Barometr Zawodów 2023 Powiat Pucki

 

Każdy może sprawdzić swoją wiedzę na temat przedsiębiorczości. Wystarczy zapoznać się z artykułami, które są dostępne         

w linkach pod plakatem !!!

 

 

 

 

 

 

 

Przydatne linki:

https://rozwinskrzydla.edu.pl/2020/09/28/kariera-bez-granic/

https://www.bimv.pl/elastycznosc-w-edukacji/

https://www.bjanowska.pl/kariera-bez-granic-3/

https://mfiles.pl/pl/index.php/Granice_przedsi%C4%99biorstwa_-_elastyczno%C5%9B%C4%87

https://kiko.com.pl/baza-wiedzy/przedsiebiorczosc/

https://www.arp.gda.pl/2220,swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosci-2022

https://www.pracaikariera.pl/s/2577/64877-Poradnik-praca-i-kariera/3975410-Sciezka-kariery-Rozwoj-zawodowy-aspekty.htm

http://www.podrecznik.edugate.pl/1-czlowiek-przedsiebiorczy-i-komunikacja-interpersonalna/1-1-kim-jest-osoba-przedsiebiorcza/

https://www.livecareer.pl/cv/kompetencje-kluczowe

https://teamowi.pl/rozmowa-o-prace/jakie-kompetencje-miekkie-cenia-wspolczesni-pracodawcy/

Test Wordwall - link tutaj.

     W dniu 17.11.2022 r. odbył się finał Powiatowej Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Elastyczność bez granic”. Organizatorami wydarzenia  było Starostwo Powiatowe w Pucku, Powiatowy Urząd Pracy w Pucku i Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Pucku. W Olimpiadzie brali udział uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Pucku, Powiatowego Zespołu Szkół im. S. Staszica w Kłaninie i Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

w Pucku.

     Laureatami Powiatowej Olimpiady Przedsiębiorczości pod hasłem „Elastyczność bez granic” zostali:

I miejsce – Michał Groth – PCKZiU w Pucku

II miejsce – Nadia Kirszling – PCKZiU w Pucku

III miejsce – Bartosz Behnke – PCKZiU w Pucku

      Nagrody dla zwycięzców ufundowali Starosta Powiatu Puckiego Jarosław Białk i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

w Pucku Hanna Czapp. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki oraz brali udział w warsztatach na temat zasad tworzenia biznesplanu prowadzonych przez przedstawiciela biznesu Krzysztofa Szomburg.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W związku z organizowaną przez PUP w Pucku i PPP w Pucku Powiatową Olimpiadą Przedsiębiorczości "Elastyczność bez granic" pod patronatem Starosty Powiatu Puckiego  zwracamy się z prośbą do nauczycieli przedsiębiorczości i doradców zawodowych     o przekazanie informacji uczniom szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Puckiego o możliwości udziału                                   w przedsięwzięciu.

        W celu odpowiedniego przygotowania się do Olimpiady konieczne jest szczegółowe zapoznanie się z prezentacją

i udostępnionymi w niej materiałami w poszczególnych linkach i wykazanie się odpowiednią wiedzą z tego zakresu na poziomie szkoły. Do dnia 14.11.2022 roku należy przesłać na adres mailowy Starostwa Powiatowego w Pucku (m.rutkowska@starostwo.puck.pl) listę uczestników  finału Powiatowej Olimpiady Przedsiębiorczości "Elastyczność bez granic"(maksymalnie 5 najlepszych uczniów reprezentujących szkołę).

Finał Powiatowej Olimpiady Przedsiębiorczości odbędzie się w budynku PCKZiU w Pucku dnia 17.11.2022r. o godz. 10.00.

Prezentacja i regulamin Olimpiady w załącznikach.

Zachęcamy do  udziału. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Marta Hildebrandt - doradca zawodowy PUP w Pucku

Justyna Thiel Powiatowy koordynator ds. doradztwa zawodowego PPP w Pucku

Załączniki:

Prezentacja tutaj.

Regulamin tutaj.

Formularz zgłoszenia tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

bottom of page